czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Rozpoczął się remont drogi przez Stare Kupiski

Kierowcy jadący drogą wojewódzką nr 645 Łomża – Nowogród muszą liczyć się z utrudnieniami w przejeździe przez Stare Kupiski. Drogowcy rozpoczęli prace przy długo wyczekiwanym remoncie nawierzchni jezdni. Już od piątku ruch odbywa się tu wahadłowo.

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy remontowany ma być odcinek jezdni o  długości około 850 metrów. Wzmocnione ma być podłoże drogi, na nowo wykonane zostaną nawierzchnie jezdni i chodników oraz wjazdy na posesje. Przy okazji wymiany nawierzchni jezdni wykonana ma być cała infrastruktura podziemna wraz z odwodnieniem, a także oczyszczenie przydrożnych rowów.
Prace na zlecenie Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku prowadzi łomżyńska firma PBK. Ta sama firma w ubiegłym roku remontowała pierwszy odcinek drogi przez Stare Kupiski o długości około 600 metrów. Po wykonaniu obecnego etapu prac już cały przejazd przez tę miejscowość będzie odbywał się po wyremontowanej drodze. Zgodnie z ogłoszeniem przetargowym wykonawca przebudowę drogi ma 60 dni, a koszt prac to prawie 760 tysięcy złotych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0