sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

Gimbusy są bezpieczne

Policjanci z drogówki skontrolowali autobusy, które przewożą dzieci do szkół na terenie powiatu łomżyńskiego. Sprawdzili 17 pojazdów przyglądając się między innymi stanowi technicznemu autobusów, ich wyposażeniu oraz trzeźwość kierowców. Jak przekazują wszystkie kontrole przebiegły bez zarzutów.

Policyjne kontrole gimbusów prowadzone są w całym kraju. Tylko wczoraj w województwie podlaskim skontrolowano 97 szkolnych autobusów. W regionie łomżyńskim wszystkie przebiegały bez zarzutów, a w województwie w 7 autobusach funkcjonariusze stwierdzili usterki techniczne, w 2 brak obowiązkowego wyposażenia, co w konsekwencji doprowadziło do zatrzymania dwóch dowodów rejestracyjnych autobusów szkolnych. 

Sprawdzają także osobówki
W trakcie wczorajszych działań policjanci przeprowadzili także 335 kontroli innych pojazdów niż autobusy szkolne, a dowożących dzieci i młodzież do szkół. Policja podaje że w ich trakcie ujawniono 53 naruszenia przepisów ruchu drogowego. W 25 przypadkach było to niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących, a 4 kolejnych przez pasażerów. Stwierdzono również 2 przypadki nieprawidłowego przewożenia dzieci.
Policja podkreśla, że celem prowadzonych kontroli jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Przy okazji mundurowi przypominają o obowiązkowym używaniu elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym oraz zachęcają do używania takich elementów także na terenie miasta.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0