środa, 25 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Grzegorz Palka burmistrzem Nowogrodu

Grzegorz Palka wygrał niedzielne wybory samorządowe w Nowogrodzie. Były zastępca burmistrza Józefa Piątka zyskał poparcie ponad 60 procent mieszkańców.

Grzegorz Palka wygrał niedzielne wybory na burmistrza Nowogrodu
Grzegorz Palka wygrał niedzielne wybory na burmistrza Nowogrodu
Herb Nowogrodu
Herb Nowogrodu

Palka był jednym z 7 kandydatów. Poparło go 1109 wyborców z 1787 uczestniczących w wyborach. Frekwencja wyborcza wyniosła ok 54 procent.

Pozostali kontrkandydaci zdobyli następującą liczbę głosów:
Krzysztof Chojnowski – 291,
Marek Bączek – 112,
Witold Małachwiej – 101,
Roman Tyszka – 78,
Andrzej Piotr Więckowski – 62,
Zenon Krajewski – 22.

Grzegorz Andrzej Palka ma lat 32, wykształcenie wyższe, nie należy do partii politycznej. Jako kandydat na burmistrza Nowogrodu został zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców „Razem dla Dobra Wszystkich”.

Bolesna porażka PiS
Wśród siedmiu kandydatów na burmistrza Nowogrodu było dwóch członków Prawa i Sprawiedliwości. To Krzysztof Chojnowski – przewodniczący Rady Miejskiej w Nowogrodzie, zgłoszony przez KWW „DLA DOBREJ ZMIANY” oraz Andrzej Piotr Więckowski zgłoszony przez KWW „Prawa i Samorządności”. Ten drugi nie jest mieszkańcem gminy Nowogród, ale był kandydatem formalnie popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość. Wyniki wyborcze tych kandydatów – zwłaszcza Więckowskiego – okazały się bardzo słabe. Oficjalny kandydat rządzącej w kraju partii PiS, w okręgu uznawanym za propisowski, zdobył tylko 3,5% głosów.


 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0