piątek, 23 lutego 2018 napisz DONOS@

S-8 coraz dalej...

W przyszłym tygodniu włoska firma Astaldi ma otworzyć dla ruchu tzw. prawą jezdnię budowanej drogi ekspresowej S-8 na odcinku Mężenin -Jeżewo. Ruch po nowym pasie ekspresówki w kierunku Białegostoku będzie odbywał się w obie strony. - Będzie tu jeszcze ograniczenie prędkości do 60 km/h i zakaz wyprzedzania, ale ruch powinien odbywać się już płynnie – mówi Rafał Malinowski z GDDKIA w Białymstoku. Druga jezdnia tej ekspresówki ma być gotowa przed końcem roku, a w listopadzie będzie oddana ekspresówka od obwodnicy Zambrowa do granicy województwa mazowieckiego.

Zbudowana już prawa jezdnia drogi ekspresowej S-8 na odcinku Mężenin -Jeżewo. W przyszłym tygodniu na nią ma być przeniesiony cały ruch samochodowy.
Zbudowana już prawa jezdnia drogi ekspresowej S-8 na odcinku Mężenin -Jeżewo. W przyszłym tygodniu na nią ma być przeniesiony cały ruch samochodowy.

Pierwszy z odcinków S-8 Mężenin -Jeżewo ma ok. 14,3 km długości i jest ostatnim brakującym odcinkiem ekspresowej drogi pomiędzy Zambrowem a Białymstokiem. Drugi odcinek, który buduje firma Rubau, ma długość 14,9 km i dopełni ekspresową ósemkę w województwie podlaskim. 
- Tu ruch w większości odbywa się po starej drodze, ale samochody miejscami wjeżdżają na zbudowane już odcinki nowych jezdni – przekazuje Malinowski.  

Postępują także prace na „mazowieckich” odcinkach S-8 zapewniających możliwość szybkiego dojazdu do Warszawy. W połowie października ma być oddana obwodnica Marek, czyli odcinek ok. 15,4 km S-8 od Radzymina w okolice Centrum M1 koło Warszawy.
Pozostałe odcinki S-8 od granicy województwa podlaskiego do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej  (9,4 km), oraz odcinki pomiędzy Ostrowią Mazowiecka a Wyszkowem mają być gotowe w lipcu 2018 roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0