czwartek, 19 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Hazardowy biznes

Nielegalne automaty oraz zestaw komputerowy wykorzystywany do gier hazardowych przejęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży. Urządzenia działały w lokalach w powiatach zambrowskim i wysokomazowieckim, a wejścia do nich były wyposażone w systemy monitoringu i kilkuetapową selekcję klientów. W jednym przypadku, aby dostać się do lokalu celnicy musieli wyciąć zawiasy w zaryglowanych od wewnątrz drzwiach.

Jak przekazuje Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku celnicy z Łomży skontrolowali 3 lokale, co do których zachodziło podejrzenie, że są w nich urządzane nielegalne gry hazardowe. Po wejściu do zabezpieczonych pomieszczeń podejrzenia te potwierdziły się i celnicy odnaleźli 6 nielegalnie działających maszyn oraz zestaw komputerowy służący do urządzania gier hazardowych na podobnych zasadach, jak na dotychczas zatrzymywanych automatach.
Czarnecki podkreśla, że organizatorom nielegalnego procederu hazardowego grożą wysokie kary grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności. 
- Oprócz sankcji karnych zgodnie z przepisami obowiązującymi od 1 kwietnia br. osoby urządzające tego typu gry muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu – dodaje Maciej Czarnecki.

Foto: fot. IAS Białystok
Foto: fot. IAS Białystok
Foto: fot. IAS Białystok

 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0