sobota, 17 lutego 2018 napisz DONOS@

Z narkotykami w kieszeni

Dwóch młodych mężczyzn, u których znaleziono narkotyki, zatrzymali policjanci w Łomży. 21-latek, mieszkaniec gminy Jedwabne miał marihuanę, a 24-letni mieszkaniec gminy Nowogród amfetaminę.

Pierwszego z młodych mężczyzn zatrzymano w poniedziałek. To pasażer samochodu, który policjanci zatrzymali do kontroli na jednej z osiedlowych uliczek w Łomży. 
- W samochodzie były dwie osoby – kierowca i pasażer, i u tego drugiego policjanci znaleźli torebkę foliową z zawartością suszu. Mężczyzna oświadczył, że przywiózł to sobie z wakacji z Niemiec – mówi Urszula Brulińska z KMP w Łomży. 
Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę. Badania potwierdziły, że tym suszem była marihuana – 7,8 grama. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania posiadania środków odurzających i jak przekazuje policja, złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. 
Drugi mężczyzna z narkotykami został zatrzymany tej nocy. Dwie torebki białego proszku policjanci znaleźli w kieszeniach spodni kierowcy zatrzymanego do kontroli VW Passata. Okazało się, że to amfetamina o wadze 2,05 grama. 24-letni mieszkaniec gminy Nowogród także ma usłyszeć zarzut posiadania środków odurzających. 

Zgodnie z artykułem 62. ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii standardowo grozi za to do lat 3 pozbawienia wolności. Jeżeli zatrzymana osoba ma „znaczne ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych” kara jest surowsza od roku do lat 10, a w wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0