sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

Pogoda dziś mało letnia

Nocą w regionie Łomży temperatura powietrza spała poniżej 10°C. W ciągu dnia będzie niewiele cieplej. Co prawda temperatura maksymalna ma skoczyć do 19°C, ale odczuwalna jedynie do 13°C. Poza tym synoptycy spodziewają się, że dziś niektórzy mieszkańcy regionu zobaczą nawet krupę śnieżną.

Według Magdaleny Pękały, dyżurnego synoptyka z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB  dziś na terenie województwa podlaskiego zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, po południu miejscami burze. Lokalnie słabe opady gradu lub krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 17°C do 19°C. Wiatr rano słaby, później umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. Podczas burz porywy do 60 km/h.
Noc ma być zimniejsza od minionej, ale specjaliści od pogody widzą nadchodzące ocieplenie. Synoptyczna prognoza pogody serwisu  IMGW-PIB pogodynka.pl dla Łomży wskazuje, że w czwartek temperatura powietrza miałaby sięgnąć 21°C, w piątek 22°C, w sobotę 24°C, a w niedzielę aż 28°C.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0