niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@
180221105324.gif

W Starych Kupiskach będzie nowoczesna biblioteka

Dwa miliony złotych otrzyma gmina Łomża na inwestycję związaną z budową biblioteki w Starych Kupiskach oraz remont i modernizację pozostałych placówek bibliotecznych. Pieniądze to dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020.

Wniosek gminy, złożony przez Bibliotekę Publiczną Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu, znalazł się wśród 20 placówek rankingu ogłoszonego przez Instytut Książki. O dotacje z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w ramach działania „Infrastruktura bibliotek 2016–2020”. ubiegało się w sumie 220 bibliotek z całej Polski. 
- Chcemy stworzyć mieszkańcom Kupisk miejsce, w którym będą mogli nie tylko poczytać książkę, ale przede wszystkim spotkać się z drugim człowiekiem – przekazuje Wiesława Kłosińska, dyrektor Publicznej Biblioteki Gminy Łomża. – Widzimy jakie są potrzeby dzisiejszych czasów, kiedy za sprawą postępu technicznego zacierają się kontakty międzyludzkie. Dzięki temu miejscu, mieszkańcy będą mogli się integrować i spędzać wspólnie czas ze swoimi dziećmi, wnukami czy sąsiadami oraz rozwijać swoje zainteresowania. Na przykładzie biblioteki w Podgórzu widzimy, że taki ośrodek kulturalny jest potrzebny dla rozwoju społecznego, dlatego cieszę się, że kolejny będzie miał szansę powstać – dodaje zadowolona dyrektor Kłosińska.
Nowoczesna biblioteka w Podgórzu powstała dzięki środkom z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2011-2014. 
Budynek biblioteki w Starych Kupiskach powstanie na działce gminnej przy remizie OSP, gdzie obecnie znajduje się boisko, plac zabaw i siłownia zewnętrzna. 
- Zbudujemy nowoczesne centrum kulturalne odpowiadające standardom XXI wieku, dzięki któremu mieszkańcy gminy będą mieli lepszy dostęp do kultury - mówi wójt Piotr Kłys podkreślając, że dziś rola bibliotek nie sprowadza się tylko do wypożyczania książek. 
Poza budową biblioteki w Starych Kupiskach za pieniądze z NPRCz remontowane mają być filie biblioteki w Wygodzie i Konarzycach. Gmina Łomża informuje, że pozyskana dotacja w całości pokryje koszty planowanej inwestycji.

na podstawie: www.gminalomza.pl


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0