poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Kapela Kurpiowska zagrała w ministerstwie kultury

W regionie jest dobrze znana, ale coraz częściej daje się poznać także daleko od Łomży. Kapela Kurpiowska Gminy Łomża w ubiegłym roku była jedną z atrakcji Nocy Muzeów w Warszawie, a na początku lipca tego roku koncertowała w Iwie na Białorusi. Dziś zagrała specjalny koncert w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a wśród słuchaczy był m.in. wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

Koncert Kapeli Kurpiowskiej Gminy Łomża w MKiDN
Koncert Kapeli Kurpiowskiej Gminy Łomża w MKiDN

- Kapela Kurpiowska Gminy Łomża to nasza żywa wizytówka i swoisty „produkt reklamowy”, który podoba się wszędzie, gdzie tylko się pojawiamy – mówi wójt gminy Piotr Kłys. - Wicepremier o naszym dzisiejszym koncercie wcześniej nie wiedział, był zaskoczony, ale i bardzo uradowany, czemu dawał wyrazy w późniejszej rozmowie. W Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego mieliśmy omówione spotkanie, a koncert Kapeli był promocją gminy, ale także niedzieli na świętego Rocha, na którą zapraszaliśmy do Nowogrodu. 
Fragment Koncertu Kapeli Kurpiowskiej ministerstwo opublikowało nawet na swoim profilu na Facebooku

Kapela Kurpiowska Gminy Łomża kiedyś funkcjonowała przy podlegającym pod starostwo powiatowe Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży. Jednym z jej muzyków jest Jerzy Sęk  dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Pniewie co ułatwiło przejęcie kapeli przez gminę. Jako  Kapela Kurpiowska Gminy Łomża uświetnia swoją muzyką wszelkie przedsięwzięcia kulturalne tj. wiejskie festyny czy uroczystości gminne, ale też promuje gminę.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0