wtorek, 24 kwietnia 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Czekali na to kilkanaście lat - mieszkańcy Grzymał Szczepankowskich k. Łomży mają nową drogę

Ma sześć metrów szerokości, prawie kilometr długości i chodniki po obu stronach - od środy (16.08) mieszkańcy Grzymał Szczepankowskich w gminie Łomża mają nową drogę.

 

- To droga potrójnie pierwsza w naszej gminie - mówi wójt gminy Łomża Piotr Kłys. - Pierwsza wybudowana w technologii zaprojektuj i wybuduj, pierwsza o szerokości sześciu metrów i pierwsza zbudowana dzięki dofinansowaniu z PROW.
Droga odchodzi od drogi krajowej 61, można nią przejechać przez całe Grzymały Szczepankowskie aż do pętli autobusowej na końcu wsi. Niemal kilometrowy odcinek jezdni z chodnikami dla pieszych po obu stronach kosztował 1 mln 350 tys. zł, ale samorząd gminy musiał wyłożyć tylko niespełna pół miliona. Największą część kosztów pokryło dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Resztę pieniędzy dołożyło starostwo łomżyńskie.
Mieszkańcy na nową drogę czekali kilkanaście lat, dlatego bez żalu bezpłatnie oddawali fragmenty działek, by mogła powstać w takim standardzie, a z funduszy sołeckich sfinansowali budowę ronda przy którym inwestycja się kończy.
Jak poinformował Stefan Krajewski z Zarządu Urzędu Marszałkowskiego w całym województwie podlaskim dofinansowanie z PROW uzyskały 103 wiejskie drogi.

180420110931.gif

 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0