niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@
180221105324.gif

Kończą się wakacyjne remonty

Do końca wakacji pozostały niespełna trzy tygodnie. W większości szkół w Łomży w wakacje tradycyjnie prowadzone są prace remontowe. Większość z nich uda się zakończyć przed pierwszym dzwonkiem, który w tym roku rozbrzmi dopiero 4 września. Dłużej potrwa remont i przebudowa pomieszczeń łazienek w II LO, oraz budowa nowej sali sportowej przy SP nr 7.

Prace remontowe w różnych szkołach są różne. W Szkole Podstawowej Nr 2 w wakacje remontowany był korytarz i wykonywana była instalacja internetowa. W Szkole Podstawowej Nr 9 prowadzony jest remont korytarzy parteru – szpachlowanie i malowanie ścian, wymiana drzwi wewnętrznych wejściowych do sal. W Szkole Podstawowej Nr 10 wakacyjny remont dotyczy korytarzy, klatek schodowych i sal lekcyjnych. W salach prowadzona jest wymiana posadzek, wymiana instalacji elektrycznej, szpachlowanie i malowanie ścian. Znacznie większe zakresy remontów dotyczą Szkoły Podstawowej Nr 7, przy której budowana jest nowa sala gimnastyczna (termin jej realizacji to wakacje przyszłego roku), ale także prowadzony jest remont i przebudowa pionu żywieniowego, wyposażenie kuchni, wykonanie instalacji wentylacji pomieszczeń kuchni, wymiana instalacji elektrycznej, wymiana instalacji centralnego ogrzewa w budynku, prace malarskie oraz remont czterech łazienek. Zgodnie z przekazanym przez urząd miejski harmonogramem, wszystkie te prace miałyby zostać ukończone jeszcze w tym tygodniu. 
Dłużej – do końca sierpnia – mają pracować ekipy remontowe w Gimnazjum Publicznym Nr 1, które jest przekształcane w Szkołę Podstawową Nr 1. Remont obejmuje m.in. zaplecze sali sportowej S1. Zakres prac obejmuje wyburzenie spękanych ścian, skucie posadzki, wykonanie nowych ścianek działowych, wykonanie nowych posadzek, oraz wymianę instalacji sanitarnych, wykonanie nowej instalacji elektrycznej. Jednocześnie prowadzony jest remont sal lekcyjnych i korytarzy seg. A parter i I piętro. Wymieniane są posadzki na wykładzinę, wymieniana jest instalacja elektryczna, a po wszystkim ściany i sufity będą na nowo szpachlowane i malowane. Remont dotyczy także czterech łazienek, oraz pomieszczenia jadalni szkolnej. Termin zakończenia wszystkich prac w „jedynce” ustalono na 31 sierpnia. 

Także w większości szkół ponadgimnazjalnych prace remontowe mają zostać ukończone przed rozpoczęciem roku szkolnego. W Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących (Weta) trwają prace przy wymianie instalacji elektrycznej i oświetlenia, po czym mają być malowane ściany i sufity. W Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących (Ekonomik) w tym tygodniu mają być ukończone prace związane z wymianą instalacji elektrycznej i malowaniem korytarza II piętra budynku. Natomiast na placu przy Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących (Mechaniak) rozebrano drogę z płyt betonowych i wykonywana jest nowa jej nawierzchnia z kostki betonowej. Przy okazji wykonane ma być oświetlenie ciągów komunikacyjnych. 
Z wykonaniem wakacyjnego remontu przed rozpoczęciem roku szkolnego nie zdążą natomiast ekipy z II Liceum Ogólnokształcącego, gdzie trwa remont i przebudowa pomieszczeń łazienek. Jak podaje ratusz, zakres prac obejmuje wykonanie nowego podziału pomieszczeń sanitariatów w piwnicy, na parterze i piętrze budynku. Remont posadzek, wykonanie nowych instalacji sanitarnych i elektrycznej, montaż nowych urządzeń sanitarnych. Termin zakończenia realizacji tych robót został wyznaczony na 29 września. 

Tegoroczne wakacyjne prace remontowe dotyczyły także przedszkoli publicznych nr 8 i 15, oraz burs szkolnych nr 1 i 2. W pierwszym z przedszkoli wymieniano ogrodzenie posesji, w drugim ma być wymieniona nawierzchnia ciągów komunikacyjnych wokół przedszkola wraz z odwodnieniem terenu. W ubiegłym tygodniu miejscy urzędnicy dokonali wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na to zadnie.
W Bursie Szkolnej Nr 1 zakończył się już remont pomieszczeń po byłej kotłowni wraz z jej dostosowaniem na szatnię i zaplecze sanitarne, a w Bursie Szkolnej Nr 2 trwa jeszcze remont łazienek.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0