sobota, 17 lutego 2018 napisz DONOS@

Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę

Ponad 550 pątników z diecezji łomżyńskiej wczoraj wieczorem weszło na szczyt Jasnej Góry. Po 13 dniach wędrówki i pokonaniu 450 kilometrów pielgrzymi z prośbami i dziękczynieniem dotarli do celu. Ze szczytu jasnogórskiego pielgrzymów witał biskup łomżyński Janusz Stepnowski.


Przed wejściem na wały Jasnej Góry odbyła się tradycyjna prezentacja pielgrzymki. Pątników przedstawiał ks. Piotr Mazurek, kierownik pielgrzymki. W łomżyńskiej grupie najstarszy z pątników miał 79 lat, a najmłodsi pielgrzymi nie mieli nawet dwóch lat.
Do wędrujących pieszo przed Jasną Górą dołączyło kilkuset pielgrzymów rowerowych, który wyruszyli z Wyszkowa i Wysokiego Mazowieckiego. Wczoraj wieczorem wszyscy razem modlili się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Królowej Polski.

Według szacunków częstochowskiego samorządu, w tym roku w sierpniowych pielgrzymkach wejdzie na Jasną Górę ok. 104 tys. pielgrzymów. Najwięcej pątników dociera do sanktuarium podczas ostatnich dni przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia), a później na święto Matki Bożej Częstochowskiej (26 sierpnia).


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0