niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Sto lat to za mało

Opłaca się dożyć 100 lat - mówi Katarzyna Krupicka z ZUS przypominając, ze wówczas poza emeryturą senior otrzymuje także dodatek w wysokości ponad 3,5 tys. zł. W województwie podlaskim taki dodatek pobierają 54 osoby. W okolicach Zambrowa żyje kobieta, która otrzymuje go regularnie już od 10 lat.

Świadczenie honorowe Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje już od 45 lat. Seniorom, którzy ukończyli w tym roku 100 lat przysługuje dodatek w wysokości ponad 3,5 tys. zł. Jest to świadczenie przyznawane wszystkim bez względu na staż pracy czy pobieraną emeryturę lub rentę. Oznacza to, że jedynym warunkiem aby je otrzymać jest ukończenie 100 lat. Świadczenie to wypłacane jest co miesiąc i stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Aby otrzymać dodatkową kwotę pieniędzy do już pobieranego świadczenia nie potrzebna jest żadna wizyta w ZUS,  składanie  wniosku, ani załatwianie innych zbędnych  formalności.

Wypłatę tej należności przysługuje  także tym, którzy nie przepracowali w swoim życiu ani jednego dnia i nie otrzymywali emerytury, ani renty. Takie osoby, które nigdy nie były zatrudnione, muszą jednak złożyć wniosek z dokumentem potwierdzającym datę urodzenia. Gdy tylko ukończą 100 lat przysługuje im świadczenie, które w tym roku wynoszą 3536,87 zł brutto.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0