niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Droga przez Stare Kupiski będzie wyremontowana

Prawdopodobnie po wakacjach rozpocznie się remont dalszej części drogi przez Stare Kupiski. Jesienią ubiegłego roku drogowcy wylali nowy asfaltowy dywanik na odcinku 600 metrów, a teraz Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku ogłosił przetarg na remont pozostałego 850-metrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 645 przebiegającej przez środek miejscowości.

Stare Kupiski - droga wojewódzka nr 645
Stare Kupiski - droga wojewódzka nr 645

Na fatalny stan nawierzchni biegnącej przez Konarzyce drogi mieszkańcy narzekają od lat. Jeden z nich w ubiegłym roku domagał się nawet prokuratorskiego śledztwa przeciwko marszałkowi województwa i dyrektorowi PZDW w Białymstoku zarzucając im zaniechania w jej remoncie. Śledztwo zostało umorzone „z braku znamion czynu zabronionego”. Droga była w planach doi remontu, a jego przeprowadzenia uzależnione było od zapewnienia środków finansowych. 
Niemniej po 12 latach oczekiwania, jesienią ubiegłego roku remont drogi przez Stare Kupiski się rozpoczął. Drogowcy wyremontowali fragment jezdni o długości ok. 600 metrów od skrzyżowania z ul. Jednaczewską w kierunku Łomży. Za blisko 500 tys. zł. wzmocniono podłoże i wymieniono zniszczoną nawierzchnię drogi. Teraz to samo ma zostać wykonane na pozostałym 850-metrowym odcinku drogi. Zostanie istniejąca nawierzchnia jezdni oraz chodników, które wykonane zostaną na nowo, podobnie jak wjazdy na posesje. Zakres planowanych robót przewiduje także wykonanie od nowa całej infrastruktury podziemnej wraz z odwodnieniem, a także oczyszczenie przydrożnych rowów. To właśnie stojąca na jezdni po każdym opadach deszczu woda była przyczyną wielu pretensji mieszkańców.
Zgodnie z ogłoszeniem przetargowym wyłoniony w przetargu wykonawca na przeprowadzenie prac remontowych będzie miał 60 dni od dnia podpisania umowy. Spodziewane jest, że nastąpi to na przełomie sierpnia i września. 

Dodajmy, że niedawno PZDW ogłosił także przetarg na gruntowna przebudowę drogi wojewódzkiej nr 645 na odcinku od Łomży do Nowogrodu. W ramach tych prac planowana jest budowa obwodnicy Starych Kupisk.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0