piątek, 23 lutego 2018 napisz DONOS@

Celnicy na tropie

Blisko 11 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu przechwycili celnicy z Łomży. Kontrabanda ukryta była w piwnicy, do której wejście prowadziło przez ogród i zamaskowane było kamieniami i kostką brukową.

Piwniczka z nielegalnymi papierosami znajdowała się w jednej ze wsi w pow. ostrowskim (woj. mazowieckie). Nim celnicy z Łomży ją odnaleźli ich wcześniejsza analiza oraz wnikliwe ustalenia pozwoliły na zatrzymanie na jej terenie 50-letniego mężczyzny trudniącego się obrotem tytoniową kontrabandą. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze dotarli do piwniczki do której jedyne wejście prowadziło przez ogród i zamaskowane było kamieniami i kostką brukową. Wewnątrz kontrolujący znaleźli niemal 11 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Według wyliczeń celników gdyby nielegalny towar trafił na czarny rynek, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości ok. 250 tys. złotych z tytułu niezapłaconych należności celno-podatkowych.
- Funkcjonariusze KAS wszczęli przeciwko właścicielowi posesji sprawę karną skarbową. Mężczyzna, który teraz odpowie przed sądem, oprócz przepadku papierosów musi liczyć się z wysoką grzywną - podaje Maciej Czarnecki z zespołu prasowego IAS w Białymstoku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0