niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Burzowa atmosfera

Synoptycy na popołudnie zapowiadają przelotne opady deszczu, miejscami burze, w trakcie których może spaść do 30 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, ale możliwe są także gradobicia. Zanim spadnie deszcz będzie ciepło - temperatura maksymalna w województwie od 24°C do 27°C.

Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni w czasie burz silny z porywami do 85 km/h. W nocy zachmurzenie duże i umiarkowane, miejscami przelotne opady deszczu, a początkowo zanikające burze. 
Także w kolejne dni w regionie mają być przelotne opady deszczu, a lokalnie możliwe także burze, przy czym w drugiej połowie tygodnia ma się nieco ochłodzić z temperaturami do ok. 20°C. 

Lipiec to najcieplejszy z miesięcy w Polsce, ale także jeden z najbardziej mokrych. Średnia temperatura powietrza w ciągu dnia w rejonie Łomży wynosi 24,5°C, a średnio spada ok. 65 litrów deszczówki na metr kwadratowy ziemi. I jak twierdzą specjaliści w tym roku lipiec jest „normalny”. Dotychczas suma miesięcznych opadów w mieście wynosi 27 mm, czyli 27 litrów wody na metr kwadratowy ziemi.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0