sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

Cała Polowa będzie zamknięta

W czwartek rozpoczną się roboty drogowe na odcinku ulicy Polowej od Alei Legionów do Rond Hanki Bielickiej. W związku z tym całkowicie dla ruchu zostanie zamknięty ten odcinek ulicy. Aby rozładować korki w centrum miasta dwukierunkowy ruch wprowadzony zostanie tymczasowo na ul. Kopernika, w celu właściwej obsługi komunikacyjnej os. Bohaterów Monte Cassino oraz na ulicach Sienkiewicza i Sadowej. Te dwie ostatnie ulice będą „ślepe” bez przejazdu, a jedynie z możliwością wjazdu i wyjazdu z ulicy Dwornej.

W związku z prowadzonymi pracami drogowymi na ul. Polowej zostaną zamknięte przystanki komunikacji miejskiej nr 38 przy Sądzie Rejonowym i nr 39 przy Parku Biskupa. Autobusy linii nr 2, 8, 10, 12 będą kursowały objazdem przez ulicę Al. Legionów z pominięciem ul. Rządowej, ul. Giełczyńskiej oraz ul. Polowej. Dojazd na Stary Rynek z Os. Południe możliwy będzie liniami 10 i 13, zaś dojazd na Os. Południe ze Starego Rynku liniami 8 oraz 13.

Przebudowa ul. Polowej realizowana jest w ramach w ramach tzw. „schetynówek”. Koszt inwestycji obejmującej także fragment Szosy Zambrowskiej od ronda Lutosławskiego do ronda Hanki Bielickiej wynosi 6,5 mln złotych, a rządowa dotacja to ponad 2,8 mln zł. Prace rozpoczęły się w kwietniu na odcinku od ul. Wojska Polskiego do Al. Legionów i od Ronda Lutosławskiego do Rond Hanki Bielickiej. Na Szosie Zambrowskie wykonano już większość prac i przywrócono ruch w obu kierunkach. W ramach prac, które zaczną się w czwartek poza nową nawierzchnią jezdni, drogowcy zbudują także nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Polowej z ul. Sadową, oraz ciągi piesze i rowerowe. 
Zakończenie prac na ulicy Polowej planowane jest na drugą połowę sierpnia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0