niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Będzie upalnie, choć krótko

Po kilku dniach pochmurnych dziś ma być słonecznie i przyjemnie. Namiastkę gorączki lata mamy poczuć w następnych dniach. Synoptycy na wtorek w rejonie Łomży prognozują temperaturę maksymalną w sypkości 22°C, a jutro i pojutrze już ok. 30°C. Niestety pogoda na kolejny weekend znowu ma się popsuć.

Tabela przedstawia prognozę synoptyczną na najbliższe dnia dla Łomży (źródło: pogodynka.pl)
Tabela przedstawia prognozę synoptyczną na najbliższe dnia dla Łomży (źródło: pogodynka.pl)

Synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy na dziś w województwie podlaskim prognozują zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C, a do tego wiatr słaby, zmienny.
Jutro ma być zdecydowanie cieplej - temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Niestety będzie też większe zachmurzenie aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, a po południu i wieczorem także burze w czasie których może spaść do 15 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. mm. Wiatr w ciągu dnia słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, w czasie burz znacznie silniejszy w porywy do 65 km/h.
Podobnie, choć jeszcze cieplej – w Łomży nawet 31°C - ma być także w czwartek, a na weekend znowu się ochłodzi i bardziej zachmurzy. W niedzielę w okolicach Łomży w najcieplejszym momencie dnia temperatura ma nie osiągnąć nawet 20°C.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0