poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Pomóż wybrać kartę do głosowania

Dziś, 21 czerwca br. w godzinach 9.00-15.00 Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w całej Polsce – także ta w Łomży - otworzą swoje drzwi dla wyborców. Każdy będzie mógł wziąć udział w konsultacjach kształtu kart do głosowania w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Proponowana przez Państwową Komisję Wyborczą karta jest w formie broszury formatu A4 a alternatywną jest jednostronicowa karta w formacie A0 czyli o wymiarach blisko 120 cm na 84 cm.

Dzień otwarty w delegaturach to kolejny etap konsultacji kształtu kart do głosowania, jakie PKW i KBW prowadzą od listopada ubiegłego roku. 
- Chcemy trafić z informacją o naszych propozycjach do osób, które nie miały do tej pory okazji uczestniczyć w organizowanych przez nas spotkaniach. Głos każdego wyborcy jest dla nas ważny” – podkreśliła Beata Tokaj Szef Krajowego Biura Wyborczego.
Każdy wyborca będzie mógł podzielić się swoją opinią co do samej karty, jak i propozycji treści informacji o sposobie głosowania. Ponadto wyborcy będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o prawie do głosowania, udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych oraz zapoznać się z zasadami głosowania w wyborach samorządowych.
Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Łomży mieści się w budynku dawnego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Nowej 2.

Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze prowadzą konsultacje kształtu kart do głosowania do końca czerwca. Po wakacjach opublikowany zostanie raport z konsultacji, a opinie wyborców będą miały charakter doradczy przy ustaleniu ostatecznego wzoru karty do głosowania. PKW planuje zaprezentowanie wzoru karty wyborczej jesienią tego roku.
Opinie można zgłaszać także za pośrednictwem strony www.pkw.gov.pl oraz poprzez kanały PKW i KBW w portalach społecznościowych.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0