niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Pościg za pijanym w lanosie

27-letni kierowca uciekając przez policyjnym pościgiem uderzył w radiowóz a potem dachował. Ranny trafił do szpitala. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany - miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Pościg rozgrywał się w czwartkowe popołudnie w okolicach Szepietowa. Około godz. 15. dyżurny wysokomazowieckiej Komendy Policji otrzymał informację, że na trasie Wysokie Mazowieckie – Szepietowo lanosem porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Policjanci ruchu drogowego skierowani na miejsce zauważyli wskazany pojazd na wysokości miejscowości Mystki Rzym i usiłowali go zatrzymać. Jak przekazuje policja kierujący nie zastosował się do wydawanych poleceń i zaczął uciekać. W trakcie pościgu uciekinier miał wielokrotnie zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu, wymuszać pierwszeństwo przejazdu na innych uczestnikach i nie reagować na polecenia zatrzymania się. W Szepietowie do pościgu dołączył drugi radiowóz. Policjanci drogą radiową ustalili, że jeden z nich wyprzedzi lanosa i będzie wyhamowywał a drugi zablokuje go od tyłu. Manewr ten wykonali dwa razy. Za pierwszym razem kierowcy udało się wyminąć wóz policyjny. Przy drugiej próbie w rejonie miejscowości Dąbrówka Kościelna stracił panowanie nad kierownicą, uderzył w jadący przed nim radiowóz, zjechał do rowu a następnie uderzył w przepust drogowy prowadzący na pobliskie pole i dachował. 
Policja podaje, że po wypadku kierujący był przytomny i miał lekkie obrażenia ciała. Mundurowi wyciągnęli go z samochodu i udzielili pomocy przedmedycznej. Uciekinierem okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Wezwana na miejsce karetka pogotowia zabrała do szpitala.

Okazuje się, że to nie jedyny pijany kierowca, który ostatnio usiłował uciec przed policyjnym pościgiem. W środę policjanci z Zambrowa ścigali ulicami miejscowości Rutki 38 latka, który uciekał volkswagenem mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Gdy został zatrzymany wtysżło na jaw, że posiada także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0