niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

W Kolnie znowu zarządzono wybory

Na niedzielę 3. września Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski wyznaczył drugie już wybory uzupełniające do Rady Miasta Kolno w okręgu wyborczym Nr 2. Wybory muszą się odbyć bo wybrany z tego okręgu radny Lech Janusz Owczarczyk z listy KW Prawo i Sprawiedliwość, został dyrektorem kolneńskiej podstawówki i musiał zrezygnować z mandatu radnego miasta.

Kolno to miasto w którym radni wybierani są w okręgach jednomandatowych. To oznacza, że po rezygnacji dotychczasowego radnego jego miejsce może zająć tylko ktoś ponownie wybrany przez mieszkańców. Pierwsza próba uzupełnienia składu kolneńskiej Rady Miasta po ryzygnacji Owczarczyka była późną jesienią. Do wyborów zarządzonych na 4. grudnia wówczas nikt się nie zgłosił. Teraz także nim mieszkańcy Kolna w niedzielę 3. września 2017 r. będą mogli głosować na swego nowego radnego, muszą zgłosić się chętni. Zgodnie z zatwierdzonym przez wojewodę kalendarzem wyborczym do 25. czerwca jest czas na zawiadomienie Komisarza Wyborczego w Łomży o utworzeniu komitetu wyborczego oraz o zamiarze zgłaszania kandydata na radnego, a do 25 lipca 2017 r. do godz. 24.00 do Miejskiej Komisji Wyborczej w Kolnie trzeba zgłosić kandydatów na radnego.

Okręg wyborczym Nr 2 w Kolnie obejmuje ulice: Armii Krajowej, Marii Konopnickiej od nr 6, Stanisława Krupki i Św. Floriana.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0