piątek, 23 lutego 2018 napisz DONOS@

PIRol chcę wydłużenia terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie

- Tegoroczna wiosenna aura nie sprzyja pracom polowy. Wymarznięcia i podtopienia sprawiają, że rolnicy muszą dokonywać weryfikacji zasiewów, a tym samym wstrzymują się z ostatecznym złożeniem wniosków od dopłaty bezpośrednie – twierdzi Grzegorz Leszczyński prezes Podlaskiej Izby Rolniczej i apeluje do ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela o wydłużenie terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie.

Zgodnie z prawem rolnicy takie wnioski powinni złożyć do powiatowych biur ARiMR do 15 maja – czyli najbliższego poniedziałku. Wniosek może być także złożony później – przez kolejne 25 dni, jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia płatności są obniżane o 1%.
Prezes PIRol twierdzi, że w tym roku sytuacja rolników spowodowana aurą jest także wyjątkowa, że rolnicy zajęci pracą w polu nie mają czasu na złożenie wniosków, dlatego prosi ministra rolnictwa o wydłużenie terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie.
- Mamy świadomość, że zmiany terminu mogą wiązać się z wzmożoną pracą administracyjną Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dlatego proponujemy rozważyć czy nie dokonać zmiany terminu przyjmowania wniosków na stałe, ustanawiając go od 1 kwietnia do 31 maja danego roku – napisał w liście do ministra Krzysztofa Jurgiela.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0