piątek, 23 lutego 2018 napisz DONOS@

To była mroźna noc... nie ostatnia?

Do -2°C spadła nocą temperatura powietrza w okolicy Łomży. Przy gruncie było jeszcze zimniej. Jak podaje Tomasz Siemieniuk, dyżurny synoptyk białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB, przymrozki notowano w całym województwie przy czym największe spadki temperatury zanotowano w Biebrzy -2,9°C, a przy gruncie -5,7°C. Z prognoz meteo wynika, że kolejna noce będzie cieplejsze, a następnej w rejonie Łomży ponownie może przymrozić.

Wykres temperatury za ostatnie 48 godzin ze stacji pomiarowej IMGW-PIB w Marianowie k. Łomży
Wykres temperatury za ostatnie 48 godzin ze stacji pomiarowej IMGW-PIB w Marianowie k. Łomży

Dziś w ciągu dnia temperatura powietrza wzrośnie maksymalnie do 9°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni będzie sprawiał, że temperatura odczuwalna przez człowieka nie przekroczy +2°C. Początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo od zachodu wzrastające do dużego. W nocy zachmurzenie duże i miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 0°C na północy województwa podlaskiego do 4°C na południu. Przygruntowe przymrozki do -2°C są możliwe jedynie lokalnie nad ranem na Suwalszczyźnie.

Jutro trochę cieplej do 12°C, a kolejnej nocy – z czwartku na piątek – synoptycy jako możliwe określają miejscami na południu i w centrum województwa przygruntowe przymrozki do -2°C.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0