niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@
180221105324.gif

Warszawskie sukcesy podopiecznych Anny Bureś

Maja Przestrzelska (12 lat) i Lena Zuzga (8 lat) zdobyły nagrodę i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Łapy, pióra i rymów cała fura”, a Oskar Chludziński (12 lat) został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Warszawa moja stolica. Prace młodych łomżan z Pracowni Plastycznej MDK-DŚT w Łomży prowadzonej przez Annę Bureś, rywalizowały z tysiącami innych z całego kraju.

Lena Zuzga - "Żyrafa u fotografa"
Lena Zuzga - "Żyrafa u fotografa"
Maja Przestrzelska - "Zeszły się cztery koty"
Maja Przestrzelska - "Zeszły się cztery koty"
Praca Oskara Chludzińskiego
Praca Oskara Chludzińskiego

Jednym z organizatorów pierwszego z konkursów była  Szkoła Podstawowa Nr 16 im. Toni Halika w Warszawie. Konkurs „Łapy, pióra i rymów cała fura” zorganizowano w ramach projektu  eTwinning  „Pomysł na wagę złota, a celem było rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży  zainteresowania postacią i poezją Ludwika Jerzego Kerna. Zadaniem uczestników konkursu było namalowanie ilustracji do wierszy znanego i lubianego poety. Na konkurs wpłynęło 828 prac z 53 placówek oświatowych i kulturalnych z całej Polski, a wśród najlepszych były te przygotowane przez Maję Przestrzelską (12 lat) i Lenę Zuzga (8 lat).

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Warszawa moja stolica” został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Warszawie. Na konkurs wpłynęło 1477 prac ze 143 placówek kulturalnych i oświatowych. Na wystawę zakwalifikowano 200 prac, w tym nagrodzono 30, a jedna z nagród trafiła do Oskara Chludzińskiego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0