sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

Złapali seryjnego podpalacza recydywistę

Policjanci ustalili i zatrzymali 35-letniego mieszkańca Łomży podejrzanego o szereg podpaleń kontenerów ze śmieciami a także podpalenie piwnicy w bloku przy Niemcewicza. Jak przekazuje asp. Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży, okazało się, że mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Policjanci schwytali odpowiedzialnego za pożar w piwnicy bloku przy Niemcewicza
Policjanci schwytali odpowiedzialnego za pożar w piwnicy bloku przy Niemcewicza

Do kilkakrotnych podpaleń śmieci w kontenerach dochodziło w Łomży w styczniu i lutym br. W  ich wyniku powstały straty oszacowane na ok. 24 tysiące złotych. Intensywna praca  kryminalnych z Łomży pozwoliła na ustalenie osoby podejrzanej o spowodowanie tych pożarów. W środę mundurowi zatrzymali 35-letniego mieszkańca miasta. Okazało się, że mężczyzna może mieć związek jeszcze z jednym zdarzeniem do którego doszło 8. stycznia w budynku przy ulicy Niemcewicza. Po południu wybuchł pożar w piwnicy, który spowodował duże zadymienia na klatce schodowej, w konsekwencji czego dwie osoby zostały zabrane do szpitala. 
W wyniku pożaru uszkodzeniu uległa między innymi instalacja elektryczna i telewizyjna, ściany oraz wyposażenie i przedmioty znajdujące się w trzech komórkach piwnicznych, a także uszkodzone zostały ściany w jednym z mieszkań – podaje policja zaznaczając, że pokrzywdzeni swoje straty oszacowali wówczas na łączną kwotę ponad 4300zł. 
Zdaniem policji zatrzymany 35-latek jest odpowiedzialny także za to zdarzenie. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw przeciwko mieniu w warunkach recydywy. Sprawą zajmie się teraz sąd.

zobacz: Pożar w piwnicy bloku przy Niemcewicza


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0