niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Policyjna akcja: „zakupy nie zając, nie uciekną”

W tym roku w Łomży i najbliższej okolicy doszło do ośmiu wypadków i kolizji z udziałem pieszych. W przedświątecznym zabieganiu o tego typu zdarzenia, zwłaszcza w okolicach dużych sklepów czy targowisk, jest łatwiej dlatego policjanci przeprowadzają akcję profilaktyczną pod kryptonimem „zakupy nie zając, nie uciekną”. W jej ramach rozdają torby na zakupy, które mają elementy odblaskowe.

Piotr Pietrzak naczelnik wydziału ruchu drogowego KMP w Łomży mówi, że to po to, aby piesi, dzięki odblaskom na torbie byli lepiej widoczni dla kierowców, a więc i bardziej bezpieczni.
- Okres przedświąteczny ma to do siebie, że dużo osób robi zakupu dlatego rozdajemy takie torby z elementami odblaskowymi przy obiektach handlowych i w miejscach, które prowadza do dużych obiektów handlowych – mówił Pietrzak, który w czwartkowe południe z policjantami takie torby rozdawał w okolicy Placu Kościuszki w Łomży. - Akcja cieszy się dużym powodzeniem. W ciągu kilku minut rozdaliśmy kilkanaście toreb, a mieszkańcy są zadowoleni, bo są one także solidne – dodawał.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0