niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Zmieniali opony „na czarno”

Akcję kontroli warsztatów świadczących usługi wymiany i naprawy ogumienia samochodowego przeprowadza fiskus. Od początku miesiąca funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku sprawdzili już 75 warsztatów w całym województwie podlaskim i chwalą się, że mandatami karnymi, na łączną kwotę blisko 35 tys. złotych, ukarali 41 właścicieli serwisów.

Kontrola KAS w jednym z serwisów ogumienia (fot. UCS w Białymstoku)
Kontrola KAS w jednym z serwisów ogumienia (fot. UCS w Białymstoku)

Jak podaje mł. asp. Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku w ponad połowie skontrolowanych serwisów ujawniono nieprawidłowości polegające m.in. na niewydawaniu paragonów oraz nierejestrowaniu obrotu i kwot należnego podatku na kasach fiskalnych. Niechlubny rekordzista wymienił „na czarno” opony w kilkudziesięciu autach na kwotę 6 tys. złotych.

Fiskus zachęca do brania paragon także w przy tego typu usługach jak wymiana opon. Czarnecki podkreśla, że prawidłowo wystawiony paragon ułatwia kupującemu dochodzenie swoich praw w przypadku ewentualnej reklamacji i umożliwia sprawdzenie po transakcji ceny towaru lub usługi. Poza tym sprzyja to także uczciwej konkurencji i umożliwia konkurowanie na rynku uczciwym przedsiębiorcom, którzy rzetelnie ewidencjonują sprzedaż i odprowadzają podatki.

Czarnecki przypomina też, że każda osoba kupująca towary lub usługi w miejscu, gdzie jest zainstalowana kasa rejestrująca powinna otrzymać paragon.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0