środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

„Wnuczek” znowu oszukuje na policjanta

Oszuści znowu próbują nabrać starszych mieszkańców Łomży. Dzwonią i usiłują wyłudzić pieniądze podając się za policjantów. Dziś policja w Łomży została poinformowana o dwóch takich przypadkach. Mundurowi szukają oszusta i ostrzegają innych mieszkańców, bo zwykle sprawcy podejmują więcej prób w jednym mieście.

Urszula Brulińska z KMP w Łomży przekazuje, że policję o podejrzanych telefonach od rzekomych policjantów odebrało dwoje starszych ludzi z Łomży. Przedstawiane przez nich historie były zmyślone, a oszuści próbowali wyłudzić pieniądze. Tym razem im się nie udało a osoby, które odbierały telefony zaalarmowały policję.  
To kolejna próba oszustów „na policjanta” w Łomży. Dwa tygodnie temu była podobna akcja. Wówczas oszuści zadzwonili do co najmniej 8 osób, ale żadnej nie udało im się nakłonić do przekazania pieniędzy.  

Policja przypomina, że oszuści dzwoniąc do starszych osób zazwyczaj podają się za krewnych, ale zdarzają się także przypadki podawania się za policjantów. Za każdym razem chodzi jednak o pilne przekazanie pieniędzy i w ten sposób nierzadko pozbawiają mieszkańców oszczędności całego życia. Mundurowi radzą, aby w takich sytuacjach zachować daleko idącą ostrożność i weryfikować przekazywane informacje u członków rodziny. Policja prosi też, aby niezwłocznie o wszystkich tego typu podejrzanych telefony ja powiadamiać  dzwoniąc na numer alarmowe: 997 lub 112.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0