środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Były poseł PiS z Zambrowa nowym dyrektorem Oddziału GDDKiA w Białymstoku

Wojciech Borzuchowski został powołany na stanowisko Dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. To drogowiec i działacz społeczno–polityczny. W 2004 objął mandat posła na Sejm z listy Prawa i Sprawiedliwości, po tym gdy ówczesny „poseł z łomżyńskiego” Michał Kamiński wygrał mandat w Parlamencie Europejskim.

Wojciech Borzuchowski (z lewej) odbiera nominację z rąk Krzysztofa Kondraciuka Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad (fot. GDDKiA o. Białystok)
Wojciech Borzuchowski (z lewej) odbiera nominację z rąk Krzysztofa Kondraciuka Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad (fot. GDDKiA o. Białystok)

Borzechowskiego na dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku powołał w piątek Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad - Krzysztof Kondraciuk.  Jak podaje GDDKiA Wojciech Borzuchowski ukończył studia na Wydziale Budownictwa Politechniki Białostockiej. W 2010 roku ukończył Studia Podyplomowe w Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej „Wybrane zagadnienia z inżynierii i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ochrony środowiska w projektowaniu dróg”.Od lat jest związany z administracją drogową, m.in. w latach 1986 – 1999 pracował w Rejonie Dróg Publicznych w Zambrowie oraz jako Kierownik Zarządu Dróg w Zambrowie. Już jako prywatny przedsiębiorca, nadal działał w branży drogowej. Kierował m.in. zespołem nadzoru przy budowie Obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa w ciągu drogi ekspresowej S8, nadzorował przebudowę układu komunikacyjnego w centrum Zambrowa (m.in. dróg krajowych nr 8 i 63), fragmentów dróg krajowych nr 19 i 66, czy też rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 690 na odcinku Ostrożany – Siemiatycze.

Wojciech Borzuchowski w latach 1999–2004 pełnił funkcję wicestarosty powiatu zambrowskiego.  W 2004 objął mandat posła na Sejm z listy Prawa i Sprawiedliwości, po tym gdy ówczesny „poseł z łomżyńskiego” Michał Kamiński został wybrany do Parlamentu Europejskiego. Posłem był od czerwca 2004 do października 2005 roku. W wyborach parlamentarnych z 2005 roku Borzuchowski nie startował, a rok później został ponownie radnym powiatu zambrowskiego. W 2007 z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego w przedterminowych wyborach wojewódzkich uzyskał mandat w sejmiku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0