piątek, 23 lutego 2018 napisz DONOS@

Obwodnica Konarzyc będzie we wrześniu 2018 roku

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg w systemie „zaprojektuj i wybuduj” na budowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej Nr 677 na odcinku Łomża – Śniadowo wraz z obejściem Konarzyc. Termin zakończenia realizacji robót w ogłoszeniu zapisano do dnia 14.09.2018 r.

Konarzyce
Konarzyce

O przygotowaniach drogowców do remontu prowadzącej do Łomży drogi mówi się od 2014 roku od początku wskazując jako źródło finansowania prac środki unijne z „nowej” perspektywy finansowej Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020. Szacunkowa wartość inwestycji wynosi ok. 40 milionów złotych.  
W ramach prac przewiduje się przebudowę kilkunastu kilometrów drogi wojewódzkiej Nr 677 na odcinku od Łomży do Śniadowa, ale także przebudowę i budowę chodników, oraz ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż przebudowywanego odcinka drogi wojewódzkiej. 

Obwodnicę Konarzyc przewidziano po stronie wschodniej miescowości. Zejście z obecnego przebiegu drogi planowane jesy na skrzyżowaniu z ulicą Strusią w Łomży. Trasa poprowadzona jest za zabudowaniami na granicy Łomży i Konarzyc, a następnie biegnie wzdłuż granicy terenu kolejowego. W rejonie istniejącego przejazdu kolejowego na ulicy Borowej w Konarzycach droga przekracza tory kolejowe i poza zabudowaniami wraca na stary przebieg drogi nr 677 w kierunku Śniadowa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0