niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Szybcy na drogach do Łomży

Wczoraj wieczorem Ratowie Piotrowie na drodze Łomża – Ostrów Mazowiecka policjanci zatrzymali kierującego mini cooperem 57-latka, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 111 km/h. Nieco wcześniej, w Nowogrodzie na mierzących prędkość samochodów policjantów wpadł 38-letni kierowca kia, który na liczniku miał 106 km/h.

Obu kierowcom funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. 57-latek otrzymał też mandat karny w wysokości 400zł i 10 punktów karnych, a ukaranie sprawą ukarania 38-letniego kierowcy kia zajmie się sąd, bo policja zapowiada tam skierowanie wniosku o ukaranie zbyt szybkiego kierowcy.

Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży podkreśla, że miejsca w których zatrzymano zbyt szybko jadących kierowców wskazali mieszkańcy za pośrednictwem Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. 
- Do dzisiaj w obrębie powiatu łomżyńskiego wskazano 547 punktów, w których jako zagrożenie zaznaczane jest „przekraczanie dozwolonej prędkości” na różnej kategorii drogach oraz ulicach miejskich. Aż 500 z nich zostało przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego zweryfikowanych pozytywnie – mówi policjantka.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0