środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

„Utopił się” na drodze

Niespełna dwa miesiące temu mieszkańcy domów przy ul. Młynarskiej w Konarzycach cieszyli się z oddania do użytku nowego mostu przez Łomżyczę i blisko 1,3 km drogi asfaltowej w kierunku Łochtynowa. Teraz mieszkający trochę dalej dopytują kiedy zostanie zbudowana reszta drogi, bo dziś ich samochody toną w błocie. Czasami dosłownie...

- Te zdjęcia najlepiej oddają fatalny stan drogi. Na jednym ze zdjęć widać samochód który nie zdołał jej pokonać – przekazuje jeden z mieszkańców dopytując władze ile jeszcze czasu trzeba będzie jeszcze czekać, aby droga była wreszcie zrobiona na miarę potrzeb i czasów w których żyjemy. - Dziś samochód nie jest luksusem, jest niezbędny do życia zwłaszcza poza miasta, ale co z niego, gdy nie jest w stanie pokonać błotnistego pasa, który nazywany jest drogą - mówi.    
Okazuje się, że ta błotna rzeczywistość szybko się nie zmieni. 
- Na pewno nie w tym roku, i pewnie nie w przyszłym – odpowiada Janusz Świderski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży, na pytanie kiedy będzie remont dalszego odcinka drogi. - Głównym problemem są pieniądze, których nie mamy. Ubiegłoroczny remont udało się przeprowadzi dzięki wspólnemu finansowaniu inwestycji przez rząd, powiat i gminę i z dalszą częścią pewnie będzie musiało być podobnie.  
Świderski zwraca uwagę, że z 530 km dróg powiatowych, którymi zarządza, 100 km to drogi gruntowe, i po roztopach i ostatnich obfitych opadach deszczu niemal na wszystkich jest podobnie.  – Non stop pracuje cały sprzęt jakim dysponuje ZDP, a i tak nie sposób się wyrobić ze skutkami mokrej wiosny – mówi Świderski. - Po opadach deszczu w nocy rano pojawiają się dziury i wyrwy, w które wpadają samochody. Mamy już pierwsze wnioski o odszkodowania po uszkodzeniu zawieszeń czy felg, ale nie jesteśmy w stanie ze wszystkim nadążyć. 

Odnośnie budowy asfaltowej drogi z Konarzyc do Łochtynowa finansowe wsparcie dla powiatu, podobnie jak w przypadku docinka wykonanego w ubiegłym roku, deklarują władze gminy Łomża.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0