Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Przetargi na obwodnicę Łomży będą po niedzieli

Główne zdjęcie
Obwodnica Szczuczyna w ciągu S-61

We wtorek, 28. marca, najprawdopodobniej GDDKiA wyśle do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej Seria S ogłoszenie o przetargach na zaprojektowanie i zbudowanie obwodnicy Łomży. Tworzą ją dwa odcinki - tzw. zadania nr 3 i 4 - drogi ekspresowej S-61 od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn.

Obwodnica Łomży w ciągu drogi ekspresowej S61 ciągnie się od węzła „Łomża Południe” w okolicach wsi Boguszyce po węzeł „Kolno” w okolicach Kisielnicy. Zadanie nr 3 stanowi południową część obwodnicy Łomży – ok. 7,2 km drogi ekspresowej S61 od węzła „Łomża Południe” do węzła „Łomża Zachód” w okolicy Sierzput na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 61 w kierunku Ostrołęki. W tym zadaniu mieści się także jednojezdniowy łącznik drogi krajowej nr 63 o długości ok. 9 km prowadzący od węzła „Łomża Południe” za Giełczynem i Podgórzem do drogi w kierunku Zambrowa.

Zadanie nr 4 to odcinek S61 o długości ok. 13 km, który sięga od węzła „Łomża Zachód” do węzła „Kolno” w okolicach Kisielnicy. Ten odcinek obejmuje budowę nowego mostu przez Narew. Jego długość wyniesie 1200 metrów, bo most na estakadzie będzie rozciągał się nie tylko nad korytem rzeki, ale całą doliną. W ramach tego zadania planowana jest także budowa łącznika drogi krajowej nr 64, stanowiącego swoistą północą obwodnicę Piątnicy. Jak się okazało będzie on biegł inaczej niż pierwotnie podawano, bo drogowcy na ostatnim etapie prac nad Koncepcją Programową zdecydowali, że nie będzie budowanego węzła drogowego „Łomża Północ”, a ruch samochodów jadących do strony Wizny i Białegostoku na obwodnicę Łomży będzie wprowadzany przez węzeł „Kolno” w okolicach Kisilenicy. To sprawi, że kierowcy chcący pojechać dalej w kierunku Nowogrodu, Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej czy Zambrowa, będą musieli cofnąć się o ok. 9 km, aby wjechać na nową ekspresową obwodnicę Łomży, albo pojechać znacznie krótszą drogą czyli tak jak teraz przejechać przez środek Piątnicy i Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę