sobota, 17 lutego 2018 napisz DONOS@

Oferty na salę „siódemki” droższe

Sześć firm, niemal wyłącznie z Białegostoku, zainteresowanych jest budową sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. Wszystkie one chcą podjąć się pracy, ale za większe pieniądze niż planowały wydać władze miasta. Najtańsza z ofert sięga 8 mln zł, czyli jest o blisko 600 tysięcy droższa niż kwota jaką chciało wydać na tę inwestycję.

Szkoła Podstawowa nr 7 wraz z planowaną nową salą gimnastyczną
Szkoła Podstawowa nr 7 wraz z planowaną nową salą gimnastyczną

Nowa sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 7 ma mieć ponad 60 metrów długości, blisko 40 metrów szerokości i ponad 11 metrów wysokości. Obiekt z zapleczem szatniowo – socjalnymma stanąć za budynkiem szkoły w miejscu obecnej małej sali gimnastycznej i być połączony ze szkołą specjalnym łącznikiem. Władze miasta planowały, że budowę uda się ukończyć jeszcze przed wakacjami 2018 roku. I wszystkie firmy, które złożyły oferty na wykonanie tego zadania deklarują zakończenie prac do 1. czerwca przyszłego roku. Problemem mogą być tylko pieniądze. Miasto otwierając koperty z ofertami poinformowało, że planuje wydać na budowę sali 7,42 mln zł, tymczasem wszystkie firmy chciały więcej. Najtańszą ofertę złożyła firma Anatex z Białegostoku, która zadeklarował zbudowanie sali przy „siódemce” za 7 mln 993 tys. i 524 zł. Kolejna pod względem ceny oferta jest o ok. 380 tys zł droższa, a najdroższą złożyła firma Mark-Bud z Białystok - niemal równe 9 mln zł.
Warto dodać, że w firm, które złożyły oferty tylko jedna jest lokalna – z Piątnicy, a pozostałe są z Białegostoku i okolicy.

Na razie nie wiadomo co postanowią władze miasta, które w takiej sytuacji mogą zwiększyć pule środków miejskich na inwestycje, bądź ogłosić kolejny przetarg w oczekiwaniu, że następnym razem ceny ofert będą niższe.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0