piątek, 23 lutego 2018 napisz DONOS@

„Wnuczek” oszukuje na policjanta

Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży ostrzega przed telefonicznymi próbami oszustwa. Policja została poinformowana, że do mieszkańca zadzwonił telefon, a rozmówca poinformował, że syn miał wypadek, jest na komendzie i potrzebne są pieniądze... Oczywiście cała historia była zmyślona, a podobne usłyszało co najmniej trzy inne osoby.

Osoby, które odebrały telefon podejrzewając oszustwo powiadomiły policję.  Teraz policja szuka oszusta i ostrzega innych mieszkańców, bo zwykle oszuści podejmują więcej prób w jednym mieście czy rejonie. 
Ewelina Szlesińska przypomina, że oszuści dzwoniąc do starszych osób zazwyczaj podają się za krewnych, ale zdarzają się także przypadki podawania się za policjantów. Za każdym razem chodzi jednak o pilne przekazanie pieniędzy i w ten sposób nierzadko pozbawiają mieszkańców oszczędności całego życia.
- Niespodziewane telefony z prośbą o natychmiastową pomoc finansową od wnuków, kuzynów czy innych członków naszej rodziny każdorazowo powinny być potwierdzane u proszących o pomoc krewnych – mówi policjantka.
Prosi też wszystkich, którzy odbierają tego typu podejrzane telefony o powiadamia na numer alarmowy policji 997 lub 112.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0