niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Marcin Chludziński z Łomży p.o. prezesa PZU

Rada Nadzorcza PZU oddelegowała Marcina Chludzińskiego, członka rady, do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu PZU, na okres nie dłuższy niż trzy miesiące. Chludziński zastąpi Michała Krupińskiego, odwołanego niespodziewanie w środę.

Marcin Chludziński
Marcin Chludziński

Pochodzący z Łomży Marcin Chludziński od stycznia 2016 roku jestem prezesem Agencji Rozwoju Przemysłu, a od grudnia 2016 roku zasiada w  Narodowej Radzie Rozwoju przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeju Dudzie.

Marcin Chludziński (ur. 1979 r.) jest absolwentem Zespołu Szkół Mechanicznych w Łomży, Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę zawodową zaczynał w Szkole Liderów, gdzie koordynował programy rozwoju liderów społecznych i politycznych. Od 2004 związany z firmą Invent Grupa Doradztwa i Treningu, od 2006 r. prezes zarządu tej spółki. Prowadził szkolenia, warsztaty, stale współpracował w charakterze wykładowcy między innymi z Uniwersytetem Warszawskim oraz Collegium Civitas. Był jednym z fundatorów Fundacji Republikańskiej, której w 2011 r. został prezesem.

Kilka lat temu zasiadła w społecznej radzie konsultacyjnej prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego, z której zrezygnował, po tym gdy Czerniawski podczas sesji Rady Miasta zarzucił mu, że jest krytyczny wobec niego, bo miasto nie przyjęło oferty Fundacji Republikańskiej na wykonanie „za duże pieniądze” strategii rozwoju gospodarczego Łomży. Chludziński odpowiedział, że Fundacja nie składała żadnej oferty miastu, a jedynie odpowiedziała na prośbę ówczesnego doradcy prezydenta, który prosił o wycenę takiego opracowania. To wówczas uznał, że „nie może sobie pozwolić na doradzanie osobie, która mija się z prawdą”. Po zmianie władzy w mieście Chludziński przez pewien czas był też członkiem Rady Nadzorczej MPEC.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0