Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Wystawa studniówkowa młodych artystów z „Plastyka”

Doroczną wystawę prac tegorocznych maturzystów Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka otwarto w Muzeum Północno-Mazowieckim. Zaraz po wernisażu młodzież udała się na studniówkę podkreślając, że to najważniejszy i najpiękniejszy dzień w jej życiu. – Zawsze bardzo przeżywamy ten czas studniówkowy – mówi dyrektor szkoły Lidia Radziwanowicz. – Wystawa jest podsumowaniem merytorycznym tych czterech lat, zaraz po niej odbędzie się studniówka, a później młodzież czeka matura, studia i dorosłe życie – tak więc coś się kończy, ale też coś się zaczyna!

W tym roku mury łomżyńskiego „Plastyka” opuszczą dwie klasy maturzystów, wychowanków Magdaleny Rusieckiej oraz Krystyny Wiśniewskiej-Czarny, zastąpionej przez Annę Karwowską.

– Jestem wzruszona, bo część tej wystawy przygotowywaliśmy razem, gdyż nie jestem tylko wychowawczynią, ale od trzech lat mam też z tymi uczniami rysunek i malarstwo – mówi Anna Karwowska. – Wiem więc, jak dużo pracy włożyli w tę wystawę i jestem bardzo zadowolona!

W dwóch salach  Muzeum Północno-Mazowieckiego rzeczywiście można podziwiać nad wyraz dojrzałe, dopracowane i bardzo efektowne obrazy, rysunki, grafiki czy rzeźby. Jak podkreślają pedagogowie to jedna z najciekawszych pod względem artystycznym wystaw ich podopiecznych, na którą oni sami wybrali swe ulubione i najbardziej reprezentatywne dla ich dokonań prace.

Nie dziwi to w kontekście informacji o licznych sukcesach uczniów szkoły w konkursach regionalnych, ogólnopolskich czy nawet międzynarodowych czy zdobywanych stypendiach.

– Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy tych młodych ludzi poznać, pracować z nimi i ich nauczać, bo są bardzo zdolni, co potwierdza tak bogata wystawa, ukazująca, że jakość kształcenia którą zapewniamy, wydaje owoce – mówi Lidia Radziwanowicz, podkreślając przy tym, że Łomża naprawdę może być dumna z prowadzonej przez nią szkoły i jej utalentowanych uczniów.

– Część z nich na pewno będzie chciała zdawać na Akademię Sztuk Pięknych – mówi Anna Karwowska. – Będzie tu pewnie przeważała grafika warsztatowa i multimedia, co ma większą przyszłość od malarstwa czy rzeźby – mam nadzieję, że im się uda, bo przez ostatnie dwa lata pracowali bardzo intensywnie.

Młodzi artyści nie kryli dumy i radości prezentując dokonania własne oraz koleżanek i kolegów swym bliskim, doceniając też fakt, że ich pierwsza poważna wystawa w życiu odbywa się w prestiżowym muzeum.

– Ta wystawa jest dla mnie czymś wyjątkowym, bo jest takim symbolicznym punktem w którym zaczyna się coś innego – mówi Maciej Prosiński, laureat kilku ogólnopolskich konkursów, wybierający się do Krakowa na konserwację malarstwa. – Rangę tej wystawy podnosi również to, że jest prezentowana w muzeum!

– To dla mnie szczególny dzień, bo to jedyny taki dzień w życiu! – dodaje Anna Tomkielska, myśląca o grafice laureatka artystycznego stypendium marszałka województwa podlaskiego. – Studniówka połączona z wystawą i prezentacją naszych prac – to moment, kiedy pokazujemy efekty czterech lat pracy, tego, co nauczyliśmy się w szkole i z czym idziemy w ten przyszły czas dorosłości!

– Teraz przed nami studniówka – ocenia Lidia Radziwanowicz. – Jak co roku mamy bal maturalny i jest to dla wszystkich duże przeżycie, ponieważ kiedy przyjmowaliśmy młodzież do szkoły to były 16-latki, a naukę kończą 20-latkowie, już dorośli ludzie – cieszę się, że pomogliśmy im w tym dojrzewaniu, wyborach i kształtowaniu sobie drogi na przyszłość!

 

Wojciech Chamryk

Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę