Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Przetarg na łomżyńską Via Baltica za cztery tygodnie

W ostatnim tygodniu grudnia tego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i zbudowanie pierwszych z odcinków „łomżyńskiej” części Via Baltica. Jak informuje Rafał Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA, będzie to jeden przetarg na trzy zadania: nr 4, 5 i 6 czyli od obwodnicy Szczuczyna do przecięcia z drogą na Ostrołękę w okolicach podłomżyńskich Sierzput.

Zadanie nr 4 Via Baltica czyli pół obwodnicy Łomży z mostem przez Narew
Zadanie nr 4 Via Baltica czyli pół obwodnicy Łomży z mostem przez Narew

Zadanie nr 4, to odcinek drogi ekspresowej S61 o długość 13,35 km. Rozpoczyna się od węzła Łomża Zachód, na przecięciu ekspresówki z dzisiejszą drogą krajową nr 61 Łomża – Ostrołęka w okolicach Sierzput i prowadzi w kierunku północnym pomiędzy Kupiskami Starymi a Nowymi, przecina Narew przed Jednaczewem po stronie południowej rzeki, a pomiędzy wsiami Pęza i Michałowo po północnej, i dalej prowadzi do węzła Kolno, który zaplanowano w okolicach Kisielnicy. Ten odcinek obejmuj również budowę łącznika do drogi nr 64 w kierunku Jeżewa, stanowiącego swoistą północą obwodnice Piątnicy.

Pozostałe dwa odcinki, które mają trafić na grudniowy przetarg to: „zadanie nr 5” - węzeł Kolno - węzeł Stawiski (długość 16 km) oraz „zadanie nr 6” węzeł Stawiski - obwodnica Szczuczyna (długość 18 km).

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę