Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Via Baltica „uzgodniona” przez Ministerstwo Finansów

Główne zdjęcie
Łomżyńskie odcinki Via Baltica

Leszek Skiba, wiceminister rozwoju i finansów, główny Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych, podpisał we wtorek pismo, w którym "zgodził się na realizację odcinka drogi ekspresowej S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn" – poinformowało MRiF. To był już ostatni formalny wymóg przed możliwością ogłaszania przetargów na wyłonienie wykonawców projektowania i budowy łomżyńskich odcinków Via Balica.

Podpisane wczoraj przez ministra Leszka Skibę pismo to odpowiedź na wniosek „z prośbą”  Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka i do Ministra Rozwoju i Finansów, wicepremiera Mateusza Morawieckiego „o uzgodnienie budowy drogi S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn”, który był prezentowany przez premier Beatę Szydło podczas październikowej wizyty w Łomży. Zapisano w nim m.in., że na realizację przedsięwzięcia w Krajowym Funduszu Drogowych należy zapewnić środki w wysokości 3 miliardów 512 milionów złotych, oraz że „planowany termin ogłaszania przetargu - IV kw 2016 r.” 
Budowa drogi ekspresowej S61 od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do obwodnicy Szczuczyna została podzielona na 6 odcinków. W sumie to 91 kilometrów ekspresowej Via Baltica, która – zgodnie z informacją Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa powstanie w latach 2018-2021. Droga praktycznie w całości powstanie po nowym śladzie, będzie miała nawierzchnię betonową i będzie dostosowana do nośności 115 kN/oś, co oznacza, że będą mogły się nią poruszać najcięższe samochody, które obecnie nie mogą wjeżdżać na drogi prowadzące do Łomży. 
Pierwsze przetargi na łomżyńskie odcinki Via Baltica w systemie „zaprojektuj i zbuduj” mają być ogłaszane jeszcze w grudniu. Mają to być przetargi dla trzech odcinków od węzła „Łomża zachód” na skrzyżowaniu przyszłej Via Baltica z drogą w kierunku Ostrołęki do Szczuczyna wraz z nowym mostem przez Narew. Przetargi na pozostałe trzy odcinki drogi mają być ogłaszane w marcu przyszłego roku.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę