Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

W poniedziałek „skierowanie” w czwartek realizacja

Główne zdjęcie
Krótki już zbudowany dwujezdniwy fragment obwodnicy Szczuczyna w ciągi drogi ekspresowej S61 (Via Baltica)

Białostocki oddział GDDKiA zaprosił 13 potencjalnych wykonawców do składania ofert cenowych na budowę drugiej nitki obwodnicy Szczuczyna. To tzw. drugi etap ogłoszeniowego w połowie kwietnia przetargu. O zgodzie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na dalsze prowadzenie tego postępowania poinformowano podczas poniedziałkowej konferencji w Łomży. To był jeden z dwóch prezentowanych przez premier Beatę Szydło dokumentów.

Jak informuje Rafał Malinowski, rzecznik białostockiej GDDKiA zaproszenia do składania ofert cenowych na budowę drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna dostało 13 z 14 potencjalnych wykonawców, którzy zgłosili się do udziału w przetargu ogłoszonym w 15 kwietnia 2016 roku. 
- Do 27 grudnia bieżącego roku mają przedstawić swoje oferty cenowe, a podpisanie umowy planowane jest na koniec marca 2017 r. - informuje Malinowski. 

Budowa drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna w ciągu powstającej drogi ekspresowej S61 jest realizowana będzie w systemie „Projektuj i Buduj”. Zadanie obejmuje zaprojektowanie, uzyskanie stosownych zezwoleń, a następnie budowę drugiej jezdni (lewej) obwodnicy Szczuczyna, o nawierzchni z betonu cementowego. Łączna długości drugiej nitki to około 6,58 km (z wyłączeniem już istniejącego węzła Szczuczyn), Wraz z budową nowej jezdni przeprowadzona zostanie konieczna przebudowa istniejącej jezdni prawej, która zostanie poszerzona o pas awaryjny.

Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na przełomie II i III kwartał 2018 r. Zadanie w 51% ma być dofinansowane ze środków zarządzanego przez Komisję Europejską instrumentu „Łącząc Europę” (CEF).

210204100642.gif
cz
pt, 28 października 2016 10:49
Data ostatniej edycji: pt, 28 października 2016 12:31:01

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę