Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

„Zmiany do przebiegu Via Baltica nie były dyskutowane”

Główne zdjęcie
Polskie odcinki korytarza Morze Północne – Morze Bałtyckie

„Zmiany do przebiegu Via Baltica nie były dyskutowane” - przekazuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w odpowiedzi na pytania o jakich korektach korytarzy transportowych rozmawiała wiceminister Justyny Skrzydło z Catherine Trautmann, koordynator korytarza sieci bazowej Morze Północne – Morze Bałtyckie, którego częścią jest wyznaczona przez Łomżę Via Baltica. Do spotkania doszło we wtorek, a po nim w komunikacie podano, że „omówiono m.in. plany rewizji sieci TEN-T, w tym możliwe niewielkie korekty przebiegu korytarzy”.

Korytarza sieci bazowej Morze Północne – Morze Bałtyckie
Korytarza sieci bazowej Morze Północne – Morze Bałtyckie

Catherine Trautmann jest oficjalnym, wyznaczonym przez Komisję Europejską, koordynatorem Korytarza Morze Północne – Bałtyk. To jeden z 9 korytarzy wyznaczonych w Unii Europejskiej. Prowadzi z Helsinek przez państwa nadbałtyckie: Estronię, Łotwę i Litwę do Polski i dalej od Warszawwy na zachód Europy. W związku z lakonicznym komunikatem opublikowanym na stronie ministerstwa poprosiliśmy o wyjaśnienie o jakich korektach przebiegu korytarza rozmawiano i czy plany te dotyczą wyznaczonego przebiegu Via Baltica (S61)? 
Oto odpowiedź jaka dotarła do redakcji z zespołu prasowego MIiB:
Temat zmian przebiegu korytarzy był sygnalizowany na spotkaniu podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Justyny Skrzydło z Koordynator Catherine Trautmann. 
Podjęcie tego tematu wynika z chęci części państw członkowskich, by zaproponować małe korekty przebiegu korytarzy po istniejącym przebiegu sieci bazowej. 
Zmiana przebiegu samej sieci bazowej nie jest obecnie brana pod uwagę. Zmiany do przebiegu Via Baltica nie były dyskutowane.

210204100642.gif
cz
pt, 21 października 2016 15:39
Data ostatniej edycji: pt, 21 października 2016 15:46:50

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę