Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Ekspresówką od Ostrowi Mazowieckiej do Warszawy

Główne zdjęcie
Wycinka drzew pod drogę S8 pomiędzy Ostrowią Maz. i Wyszkowem

GDDKiA podpisała umowę na budowę 16-kilometrowy fragmentu ekspresowej „ósemki” pomiędzy węzłem „Poręba”, a istniejącą obwodnicą Ostrowi Mazowieckiej. - Tym samym z chwilą rozpoczęcia sezonu budowlanego w realizacji będą wszystkie brakujące odcinki S8 pomiędzy Wyszkowem a Białymstokiem. W sumie 83 km na terenie województw mazowieckiego i podlaskiego – podkreśla Rafała Malinowski, rzecznik GDDKiA w Białymstoku. Cała ekspresówka od Ostrowi Mazowieckiej do Warszawy ma być gotowa w 2018 roku.

Odcinek od  węzła „Poręba” do Ostrowi Mazowieckiej wybuduje  konsorcjum firm – PORR Polska Infrastructure S.A. i Unibep S.A. Wartość kontraktu budowlanego to 404,46 mln zł. Czas na realizację wynosi 22 miesiące (z wyłączeniem okresów zimowych pomiędzy 15 grudnia a 15 marca).
Na tym  fragmencie „eski” nawierzchnia zostanie wykonana, podobnie jak na sąsiednim odcinku  Wyszków – „Poręba”, na który umowę podpisano pod koniec stycznia, w technologii betonu cementowego. Droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę plus pasy awaryjne. 

Ekspresowa ósemka od Warszawy do Ostrowi Mazowieckiej z planowaną do budowy ekspersówką S61 przez Łomżę, Ełk i Suwałki do granicy z Litwą, mają stanowić fragment europejskiego korytarza Via Baltica.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę