Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Zaczynają budować nam ekspresówkę do Wyszkowa

Główne zdjęcie
Wyrąb drzewa pod drogę pomiędzy Ostrowią Mazowiecka i Wyszkowem

334,7 mln zł będzie kosztowała budowa niespełna 13-kilometrowego fragmentu drogi ekspresowej S8 pomiędzy Wyszkowem a Porębą znajdującą się mniej więcej w połowie drogi do Ostrowi Mazowieckiej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z firmą Skanska umowę na jej realizację. - Zgodnie z umową inwestycja ma być gotowa w połowie lipca 2018 roku – przekazuje Rafał Malinowski, rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA, która zleca prace przypominając, że na tym odcinku od grudnia ubiegłego roku trwa już niezbędna wycinka drzew kolidujących z planowaną drogą.

- Odcinek  Wyszków -  Poręba zaplanowany został  po istniejącym  śladzie drogi krajowej nr 8 – generalnie będzie to budowa drugiej jezdni, a następnie  przebudowa istniejącej. Powstaną więc dwie jezdnie,  po dwa pasy ruchu w każdą stronę,  plus pasy awaryjne - mówi Malinowski.

Nawierzchnia tego odcinak S8 zostanie wykonana z betonu cementowego. W tej samej technologii ma zostać także budowana wyznaczona przez Łomżę S61, która wraz z „ósemką” od ostrow9i mazowieckiej do Warszawy stanowić ma część międzynarodowej trasy Via Baltica.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę