Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Za pół roku będzie obwodnica Szczuczyna

Główne zdjęcie
Budowa obwodnicy Szczuczyna (fot. s61-obwodnica-szczuczyna.pl)

- Budowa obwodnicy Szczuczyna prowadzona jest zgodnie z harmonogramem i na dzisiaj planowany termin zakończenia prac w grudniu tego roku wydaje się niezagrożony – mówi Rafał Malinowski, rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDKKiA. Jak dodaje zaawansowanie rzeczowe prac w maju szacowane było na ok. 44 proc. Trwają prace m.in. przy układaniu podbudowy bitumicznej oraz roboty wykończeniowe na obiektach mostowych.

Budowa obwodnicy Szczuczyna (fot. s61-obwodnica-szczuczyna.pl)
Budowa obwodnicy Szczuczyna (fot. s61-obwodnica-szczuczyna.pl)
Budowa obwodnicy Szczuczyna (fot. s61-obwodnica-szczuczyna.pl)
Budowa obwodnicy Szczuczyna (fot. s61-obwodnica-szczuczyna.pl)

Obwodnica Szczuczyna ma mieć 8 km długości. Jej budowę zaczęto jesienią 2012 roku i tak jak budowa obwodnicy Stawisk miała być ukończona przed końcem 2013 roku, ale na pół roku przed tym terminem plac budowy porzuciła hiszpańska firma FCC Construccion. Hiszpania zarzucali GDDKiA błędy w przygotowanej dokumentacji obwodnicy, a administracja drogowa twierdziła, że to Hiszpanie nie wywiązywali się z umowy. Ostatecznie nowy przetarg na dokończenie jej budowy wygrała firma POL-AQUA. Wartość zamówienia opiewa na 126,2 mln zł. Jak twierdzą pracownicy GDDKiA tym razem wykonawca okazał się solidny i określony w zamówieniu termin wykonania zadania – na koniec tego roku wydaje się niezagrożony.

Obwodnica Szczuczyn to druga obok obwodnicy Stawisk tzw. mała obwodnica w ciągu drogi ekspresowej S–61 (Via Baltica), ale sama ekspresówką nie będzie. W pierwszym etapie zbudowana ma być jedna jezdnia z dwoma pasami ruchu i tylko na krótkim odcinku, w rejonie bezkolizyjnego węzła Szczuczyn – Pisz, mają powstać dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu.


210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę