poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kolejny dzień blokad i protestów

Od dzisiejszej decyzji rządu zależeć będą blokady rolnicze na polskich drogach. W Podlaskiem pod Zabłudowem i Białymstokiem drogę blokują maszyny rolnicze - przejechać mogą tylko służby ratunkowe. Zapowiadana jest kolejna blokada pod Szczuczynem na DK 61. Pojawi się około 10.00.

Podlascy rolnicy uniemożliwiają przejazd krajową ósemką w Porosłach. Policjanci kierują samochody osobowe na równoległą drogę serwisową a tiry już w Zambrowie kierowane są na objazd przez Wysokie Mazowieckie. Rolnicy mówią, że do blokady zmusza ich trudna sytuacja. o.s. ...skiełkuje

Pozwolenie na blokadę w Porosłach pod Białymstokiem rolnicy mają do środy do 22-giej. W Podlaskiem - inna blokada jest na drodze krajowej nr 19 w okolicach Zabłudowa.

Kolejna droga w naszym województwie może być dzisiaj zablokowana. Rolnicy zapowiedzieli, że będą protestowali w Szczuczynie, na miejskim fragmencie drogi krajowej nr 61. Chcą rozpocząć o godzinie 10.00 przy przejściu dla pieszych koło cmentarza. Protest ma potrwać do godziny 15.00. Jeżeli droga będzie zablokowana, policjanci wyznaczą objazdy.

Podobne protesty odbywają się w całej Polsce. Do godz. 15.00 Ministerstwo Rolnictwa ma odpowiedzieć, czy spełni żądania rolniczego OPZZ. Później ma nastąpić ogłoszenie "gwiaździstego marszu" na Warszawę.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0