piątek, 23 marca 2018 napisz DONOS@

PPŁ będzie większy?

Ku końcowi zbliża się budowa Inkubatora Przedsiębiorczości czyli biurowca Parku Przemysłowego Łomża przy ul. Sikorskiego. Właśnie wyłoniono firmę, która za ponad 1,2 mln zł ma dostarczyć tu meble, ogłoszono także przetarg – jak się ocenia kosztowniejszy - na dostawę m.in. komputerów, oprogramowania i wyposażenie serwerowni. W sumie cała inwestycja ma pochłonąć około 18,5 mln zł przy czym niespełna 7,5 mln zł to dotacja unijna. Od początku zasadność wydatkowania tak wielkich pieniędzy wzbudzała wiele kontrowersji. Teraz okazuje się, że władze tej miejskiej spółki już przymierzają się, kolejnego etapu rozbudowy. Właśnie zamówiono „koncepcję rozbudowy”, której przedmiotem jest „budowa i wyposażenie Centrum Produkcyjno- Logistycznego”.

Park Przemysłowy Łomża
Park Przemysłowy Łomża

Centrum Produkcyjno- Logistycznego miałoby powstać na bazie dziś zajmowanych dawnych warsztatów szkoły drzewnej.
„Celem koncepcji jest przede wszystkim wybór najbardziej korzystnego ekonomicznie wariantu stworzenia Centrum Produkcyjno-Logistycznego poprzez adaptację i rozbudowę istniejących obiektów PPŁ lub ich zburzenia i budowy CPL od podstaw” - czytamy w opisie do ogłoszenie jakie w połowie stycznia opublikował prezes PPŁ Andrzej Kiełczewski.  - „CPL ma pełnić rolę modułowego obiektu o funkcjach produkcyjno-magazynowych z możliwością elastycznego kształtowania funkcji i powierzchni modułów.”
W opisie podkreślano, że póki co „nie ma programu funkcjonalno-użytkowego dla CPL”, ale „zakładane jest że pomieszczenia / moduły będą służyły przedsiębiorcom do drobnej produkcji, usług – sklepy internetowe, serwisowanie urządzeń, mała logistyka”. Sama powierzchnia użytkowa istniejących budynków PPŁ, przeznaczonych do inwentaryzacji, adaptacji/rozbudowy bądź do wyburzenia wynosi ok 3 000 m2, zaś autor koncepcji ma przedstawić m.in.: analizę funkcjonalno-ekonomiczną, zestawienie kosztów realizacji ze wskazaniem najkorzystniejszego wariantu realizacji rozbudowy PPŁ.
Jak przekazuje Ewa Truszkowska z PPŁ o zlecenie na opracowanie koncepcji ubiegało się 12 oferentów, a wykona ją firma „EMMA STUDIO PROJEKTY” Emilia Krasuska z Wrocławia, która złożyła ofertę z najniższą ceną -12.800,00 zł brutto i spełniła warunki.
Zgodnie z ogłoszeniem na wykonanie zadania ma mieć 5 miesięcy od chwili podpisania umowy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0