niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Zablokują drogę...

Droga Łomża – Śniadowo może być dziś zablokowana. O godzinie 10.00 w Konarzycach pod Łomżą ma rozpocząć się demonstracja rolników organizowana przez Związek Zawodowy Rolnictwa „Samoobrona”. Przez kilka godzin rolnicy mają protestować przeciwko polityce rolnej rządu także blokując drogę. Policja zapowiada, że będzie przyglądała się rozwojowi sytuacji i w razie potrzeby podejmie działania zapewniające płynność przejazdu. Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży mówi, że na wypadek blokady przygotowano objazdy ciężarówek przez Zambrów lub Ostrołękę, a osobówek drogami lokalnymi.

Rolnicze protesty trwają w Polsce od kilku dni. W województwie podlaskim od czterech dni blokowana jest krajowa „19” na trasie Białystok – Zabłudów. Konarzyce na ruchliwej drodze 677 mają być drugim takim miejscem blokad, a na poniedziałek zapowiedziano kolejną blokadę na krajowej ósemce w Porosłach.
Andrzej Chmielewski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Rolników „Samoobrona” tłumaczy, że przyczyną protestów rolniczych jest fatalna polityka rolna rządu. W rolników z powiatu łomżyńskiego uderzy nadprodukcja mleka i grożące im z tego tytułu kary, ale że protestujący obawiają się także dalszego rozprzestrzeniania ASF przez rosnącą w województwie podlaskim populację dzików.
Rozmowy rolników z rządem jak na razie nie przyniosły żadnych rezultatów.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0