czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Złodzieje w mieście

O grasujących w mieście włamywaczach ostrzegają się już użytkownicy 4lomza.pl. „Jeśli po Twojej klatce pałęta się wysoki mężczyzna, w czapce z daszkiem lub kapturem głęboko naciągniętym na twarz, z torbą na ramię, bądź czujny. Zareaguj. Może właśnie robi rekonesans albo wędruje do upatrzonego mieszkania lub piwnicy. Dziś obrabuje sąsiada, jutro może wrócić do Ciebie”. Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży podaje, że w styczniu w samym mieście Łomża było 12 przypadków kradzieży z włamaniem, w tym 7 do mieszkań i domów. Policjanci szukają sprawców kradzieży i tak jak użytkownicy 4lomza.pl apelują o sąsiedzką czujność.

„UWAGA, w blokach na osiedlu Południe, okolice Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży grasuje włamywacz. Działa w biały dzień, gdy ludzie są w pracy” - ostrzega jeden z użytkowników forum 4lomza.pl.
„Około 2 tygodnie temu w bloku na Kołłątaja było 2 włamania w tej samej klatce gdzie były 2 mieszkania remontowane. Złodzieje zawsze wchodzą jak pracuje wiertarka i są zawsze tam gdzie jest remont łazienek” - dopowiada inny.

Policjanci podają tylko, że styczniu w samym mieście doszło do 12 kradzieży z włamaniem. Większość z nich dotyczyła włamań do mieszkań i domów. Najczęściej złodzieje dostają się do środka wyłamując wkładki zamków w drzwiach, ale były także przypadki wyłamania całych drzwi, wyważenia drzwi balkonowych czy wejścia przez wybitą szybę w oknie.  
- Naprawdę zainteresowanie się tym co dzieje się u sąsiadów jest najlepszym straszakiem na złodziei – mówi  mł. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy policji w Łomży. - Nie powinniśmy też wpuszczać na klatki schodowe obcych nieznanych. Jeśli natomiast zauważą Państwo podejrzanie zachowującą się osobę w okolic samochodów na parkingach, czy na pobliżu klatek schodowych proszę nie bać się wzywać policje. Przyjedzie parol i sprawdzi kto to jest.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0