wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Dworzański i Truskolaski będą reprezentować nasze interesy

18 lokalnych polityków z całej Polski zostało formalnie mianowanych członkami Europejskiego Komitetu Regionów, politycznego zgromadzenia przedstawicieli samorządów regionalnych i lokalnych Unii Europejskiej. W tej grupie są Jarosław Dworzański i Tadeusz Truskolaski z Białegostoku. Przez najbliższe pięć lat będą tam reprezentować interesy polskich miast i regionów.

Tadeusz Truskolaski i Jarosław Dworzański w 2008 r. podczas wspólnej konferencji prasowej dali burę posłowie Lechowi Kołakowskiemu za działanie na rzecz Via Baltica przez Łomżę.
Tadeusz Truskolaski i Jarosław Dworzański w 2008 r. podczas wspólnej konferencji prasowej dali burę posłowie Lechowi Kołakowskiemu za działanie na rzecz Via Baltica przez Łomżę.

Komitet Regionów funkcjonuje od 1994 r. – od podpisania traktatu z Maastricht – i został powołany, by samorządy lokalne i regionalne Europy miały możliwość zabrania głosu w Unii Europejskiej. UE liczy 350 polityków szczebla lokalnego i regionalnego. Delegacja polska, składająca się z 18 członków i 16 zastępców. Zostali oni zaproponowani przez polski rząd i formalnie zatwierdzeni kilka dni temu przez Radę Unii Europejskiej.
Wśród polskich nowych członków Komitet Regionów są m.in. pochodzący z Białegostoku Jarosław Dworzański, dziś radny sejmiku, a do niedawna także marszałek województwa oraz Tadeusz Truskolaski prezydent Białegostoku.
Wśród zastępców członków KR jest trzeci lokalny polityk z województwa podlaskiego - Bogdan Dyjuk, radny sejmiku i od niedawna członek zarządu województwa podlaskiego z Augustowa.

KR zbiera się w Brukseli do sześciu razy w ciągu roku, aby omawiać priorytety polityczne i wydawać opinie w sprawie ustawodawstwa UE. Pierwsza sesja nowej kadencji zaplanowana została na 11 lutego br., kiedy to wszyscy członkowie wybiorą również przewodniczącego i pierwszego wiceprzewodniczącego zgromadzenia.

zobacz: Bura za działanie na rzecz Via Baltica przez Łomżę


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0