sobota, 24 marca 2018 napisz DONOS@

Korytkowska po operacji kolana

Justyna Korytkowska, najlepsza biegacza długodystansowa Łomży, przeszła artroskopię stawu kolanowego. Lekkoatletka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża od października zmagała się z  bólem kolana, który nie ustępował pomimo zabiegów rehabilitacyjnych i przerwy w treningach. Przeciągający się stan zapalny był przyczyną uszkodzeń (chrząstki MFC, kolana biegacza), które trzeba było usunąć operacyjnie.

Justyna Korytkowska
Justyna Korytkowska

- Niestety nie udało się uniknąć zabiegu choć robiliśmy wszystkiego alby jemu zapobiec - mówi prezes i trener zawodniczki Andrzej Korytkowski.
Artroskopia to operacja, która polega na wprowadzeniu do wnętrza stawu przez  kilkumilimetrowe nacięcia mikrokamery oraz narzędzi, którymi wykonuje się zabieg operacyjny. To przede wszystkim zabieg małoinwazyjny gdyż nie wymaga klasycznego otwarcia stawu. Dzięki tej metodzie leczenia chory po urazie ma szansę na znacznie szybszy, niż w metodach tradycyjnych, powrót do sprawności fizycznej, sportowej i zawodowej. Zabieg na kolenia biegaczki z Łomży w ubiegłym tygodniu wykonał doktor Marcin Domżalski w łódzkiej klinice medycznej.
- Justyna z każdym dniem czuje się lepiej choć porusza się jeszcze o kulach – mówi Korytkowski dodając, że po tym zabiegu rehabilitacja zawodniczki potrwać ma około 4 tygodni.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0